Strona główna  »  Z życia szkoły  »  Wydarzenia roku 2007/2008 w naszej szkole

Wydarzenia roku 2007/2008 w naszej szkole

Opracowała: Małgorzata Dziadosz

Wrzesień

Wyjazdy na Krytą Pływalnię w Strzyżowie

Uczniowie klas młodszych brali udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych z instruktorem.(13.09.2007r., 20.09.2007r., 27.09.2007r.- po 2 godziny) Uczniowie klas IV-VI - 2 wyjazdy po 2 godz.

Piknik - Żegnaj lato na rok!

24 września uczniowie naszej szkoły w czasie pikniku rekreacyjno-rozrywkowego, przy pięknej słonecznej pogodzie, pożegnali lato. Ponieważ imprez ta została zorganizowana po raz drugi, wpisała się już na stałe do szkolnego kalendarza.

O godzinie 1030 cała młodzież wraz z nauczycielami zgromadziła się na podwórku przed szkołą, by rozpocząć zabawę. Na dzieci czekały liczne niespodzianki, a program był tak atrakcyjny i zróżnicowany, by każdy znalazł coś dla siebie. A było co robić, oj było...

Wszyscy chętni mogli potańczyć przy taktach dyskotekowej muzyki, wziąć udział w zabawach z kolorową chustą i licznych konkurencjach sportowych, a także rozegrać mecz piłki nożnej. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się jednak zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i skoki na trampolinie. Sponsorem tych atrakcji była firma OCEAN.

Po wesołych i wyczerpujących harcach każdy posilił się pyszną kiełbaską z grilla i herbatką, które zostały przygotowane przez Radę Rodziców.

Na koniec wspaniałej imprezy pan dyrektor zrobił wszystkim pamiątkowe zdjęcie. Chociaż był to piknik pożegnalny - nikomu nie było smutno. Na twarzach dzieciaków cały czas gościł uśmiech i zadowolenie.

Październik

Dyskoteka szkolna uczniów klas IV-VI

4.10.2007r.

Dzień Edukacji Narodowej

Akademia przygotowana przez Samorząd Szkolny i uczniów klas starszych - 12.10.2007r.

Dzień Papieski

Uroczysty apel (montaż słowny) przygotowany przez uczniów klasy VI - 16.10.2007r.

Spotkania z higienistką szkolną

18 paździenika 2007r. w klasach I, II, III i VI odbyły się prelekcje na temat dbałości o zdrowie, higienę osobistą i właściwego odżywiania.

Pasowanie na ucznia

25 października 2007r. uczniowie klasy pierwszej podczas pięknej uroczystości, w obecności rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości i młodzieży szkolnej, zostali uroczyście pasowani przez pana dyrektora na uczniów Szkoły Podstawowej w Markuszowej.

Listopad

Uroczysty apel z okazji 89 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

9.11.2007r.

Wyjazd uczniów kl. V i VI na koncert do Państwowej Szkoły Muzycznej w Strzyżowie

26.11.2007r.

"Bezpieczna Droga"

Edukacyjno-rozrywkowe widowisko estradowe w wyk. artystów Studia SZAFIR - przekazujące w atrakcyjny dla dzieci sposób zasady bezpieczeństwa w ruchu pieszych i rowerzystów: zasady właściwego przechodzenia przez jezdnię, utrwalenie znajomości podstawowych znaków drogowych, znaczenie odblasków i miejsc umieszczania ich na odzieży, sposób ubierania się po zmierzchu, uruchomienie mechanizmów obronnych w zagrożeniach niewynikajacych bezpośrednio z ruchu drogowego np: agresywne zwierzęta, asertywność w relacji z nieznanym kierowcą. Dzieci w czasie tej rozśpiewanej lekcji, w pięknej, kolorowej scenerii ucząc się, doskonale się bawiły. - 27.11.2007r.

Zabawa andrzejkowa

28.11.2007r. - wróżby, tańce, konkursy, kiermasz.

Grudzień

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

6 grudnia do naszej szkoły przybył Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci prezentami.