Strona główna  »  Z życia szkoły  »  Imprezy i inicjatywy dla uczniów w…

Imprezy i inicjatywy dla uczniów w roku szkolnym 2006/2007

Opracowała: Małgorzata Dziadosz

W minionym roku szkolnym młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wielu imprezach kulturalno-rozrywkowych. 21 września uczniowie w czasie pikniku rekreacyjnego pożegnali lato. W październiku obejrzeli Lekcję Iluzji – widowisko prowadzone przez znakomitego magika. Zgodnie z ceremoniałem odbyło się uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. 30 listopada cała młodzież bawiła się na Zabawie Andrzejkowej, którą uatrakcyjniały wróżby i loteria fantowa. Na Andrzejkach w „zerówce” gościliśmy zaprzyjaźnione przedszkole z Różanki. Uczniowie kl. V wzięli udział w lekcji muzycznej w Państwowej Szkole Muzycznej w Strzyżowie. 6 grudnia do naszej szkoły przybył Mikołaj, który wszystkie dzieci obdarował prezentami. Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie uczestniczyli w uroczystej Szkolnej Wigilii, zorganizowanej wspólnie z Radą Rodziców. Wigilię poprzedziły wzruszające jasełka. 20 grudnia w Sali Domu Ludowego odbył się finał gminnego konkursu plastycznego „Barwy Jesieni”.

W okresie karnawału młodsze dzieci i młodzież szkolna bawiła się na zabawie choinkowej. Klimat dobrej zabawy towarzyszył również dyskotekom organizowanym przez Samorząd Uczniowski. Na jednej z nich gościliśmy kolegów i koleżanki ze Szkoły Podstawowej z Tułkowic. W lutym nasi uczniowie wraz z rówieśnikami z Kozłówka obejrzeli przedstawienie teatralne „W krainie wierszy Brzechwy”. Sztuka uczyła rozsądnego korzystania z Internetu i zachęcała do czytania książek. Na feriach zimowych w „zerówce” odbyło się spotkanie adaptacyjne dla dzieci 5-letnich w ramach programu „Poznajemy nasze przedszkole”.

W marcu zaszczycił naszą szkołę swoją obecnością Ks. Bp Edward Białogłowski. 21 marca młodzież szkolna powitała wiosnę. Uczniowie klasy „0” oraz I-III zaprezentowali ciekawe inscenizacje, odbył się konkurs recytatorski, kiermasz przygotowany przez uczniów klasy V i rodziców. W kwietniu dzieci z kl. „0” zaprosiły swoich rodziców na wiosenne spotkanie, podczas którego zaprezentowały ulubione piosenki i inscenizację. W maju przedszkolaki odwiedziły swoich kolegów w Różance. Cała młodzież szkolna spotkała się z pracownikami Pogotowia Ratunkowego, którzy pokazali uczniom wyposażenie karetki i udzielili szczegółowych informacji na temat jej wykorzystania w przypadkach zagrożenia życia człowieka. Ponadto we wszystkich klasach zostały przeprowadzone zajęcia – nauka pierwszej pomocy.

22 maja dzieci obejrzały przedstawienie teatru kukiełkowego „Nowe szaty króla”. Uczniowie kl. VI wzięli udział w spotkaniu z pracownikami Urzędu Skarbowego ze Strzyżowa. W Dniu Dziecka odbyła się prezentacja mundurków szkolnych, projekcja filmu „Czerwony Kapturek – prawdziwa historia”, konkursy z nagrodami. Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich słodkie niespodzianki. 4 czerwca pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników, a 18 czerwca w szkole został zorganizowany Dzień Kultury Antycznej. Uczniowie kl. VI wyjechali do Domu Myśliwego w Stępinie na podsumowanie konkursu ekologicznego "Dbajcie o naszą Ojczystą przyrodę".

W ciągu roku szkolnego odbywały się apele z okazji „Dnia Edukacji Narodowej”, „Dnia Papieskiego”, „Święta Niepodległości”, „Rocznicy śmierci Ojca Świętego”, „Dnia Ziemi” i „Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja”, „Dnia Bociana” oraz apel – „Kiedy mamy do czynienia z przemocą?”. 12 czerwca uczniowie kl. IV w obecności policjanta wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego. Wszyscy otrzymali karty rowerowe.